Türkiye Boks Federasyonu Boks Ligi

SPOR TOTO TÜRKİYE BOKS LİGİ 1. HAFTA MÜSABAKALARI ANKARA'DA YAPILDI

Türkiye Boks Federasyonu tarafından bu yıl hayata geçirilen Spor Toto Türkiye Boks Ligi'nin ilk hafta maçlarının ardından Beşiktaş ilk haftayı lider tamamladı. Atatürk Spor Salonu ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyonda 09-10 Şubat 2018 tarihlerinde 6 takım arasında oynanan 30 maç ile ligin ilk haftası tamamlandı.

SPOR TOTO TÜRKİYE BOKS LİGİ 1. HAFTA MÜSABAKALARI ANKARA'DA YAPILDI Basında Fedarasyonumuz
Spor Toto Türkiye Boks Ligi 9 Şubat 2018 tarihinde
İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Kulübü-Hatay Kocaçınar Spor Kulübü arasında yapılan mücadele ile start aldı. Kıran kırana geçen müsabakalar sonucu Hatay Kocaçıanar Spor Kulübü İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Kulübünü 7-3'lük skor ile yenerek Spor Toto Türkiye Boks Liginin ilk 3 puanını alan kulüp oldu. Yapılan diğer iki müsabaka sonucunda Ankara ASKİ SK. Kayseri Birlik Gençlik Spor Kulübünü 8-1'lik skorla yenerek  3 puana ulaşırken, Mersin MESKİ ile Samsun İlkadım Spor Kulüpleri 1’er puan aldı. Kayseri Birlik ve İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Kulübü ile ilk haftayı puansız kapattı.
 
 
İkinci gün yapılan müsabakalarda  Erzurum Gençlik ve Spor, Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar SK karşısında 10 sıklette çıktığı maçların 9’unu kazanarak 3 puanı kazanan taraf oldu.

Beşiktaş ise, Malatya Turgut Özal Boks Kulübü ile yaptığı 10 maçın tamamını kazanarak 3 puanın sahibi oldu ve ilk haftayı averajla lider tamamladı.

Günün son maçında ise Fenerbahçe ile Ankara Sağlık SK karşı karşıya geldi. Heyecan dolu maçların ardından 9-1 yendi ve ilk haftayı 3 puanla kapatan bir diğer takım oldu.

Bu sonuçlara göre Ankara ASKİ, Beşiktaş, Erzurum Gençlik ve Spor, Fenerbahçe ile Hatay Kocaçınar SK takımları ilk haftayı 3’er puanla tamamlarken, Mersin MESKİ ile Samsun İlkadım Spor Kulüpleri 1’er puan aldı. Kayseri Birlik SK, İstanbul Bağcılar Olimpik SK, Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar SK, Malatya Turgut Özal Boks Kulübü ile Ankara Sağlık Spor SK ise ilk haftayı puansız kapattı. 

Spor Toto Türkiye Boks Ligi’nin 2. hafta maçları 24-25 Şubat  2018 tarihlerinde İstanbul’da oynanacak.